• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/ihakder
  • https://twitter.com/ihakder
Site Haritası
Takvim
SENDİKALARİTFAİYECİLERİN ÖZLÜK HAKLARINI GELİŞTİREBİLECEK KURUM VE MAKAMLARZİYARETÇİ DEFTERİ


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Mehmet Fatih YILDIRIM (15/01/2017 19:52)
Konu : Görevde yükselme
Mesaj : Pek kıymetli dernek yöneticileri ilginizden, emeğinizden ve dahi yaptuklarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Belediye itfaiye yönetmeliğindeki mevcut görevde yükselme kriterlerini Danıştay makamına taşımamız mümkün mü? Sebebini soracak olursanız;
1) sınav belediyelerde sürekli açılmıyor açılsa da belediyeler yandaşları için açıyor
2) yükselme aşamaları çok anlamsız şube müdürü olmak için en az 8-10 sene çalışıyor olmak lazım ki bu da zamanında sınav açılırsa ben 10 yıllık itfaiye eriyim daha görevde yükselme sınavına giremedim
3) lisan mezunu olmak sadece yıl avantajı sağlıyor oysa lisans mezunu olunca direk şube müdürü veya en azından amir olunabilmeli diye düşünüyorum sizler nasıl yorumlaraınız bu durumu bilmiyorum
"İlgili sorunun çözümü için yönetmelik değişikliği gerekmektedir. Konunun yargıyla çözülmesi seçeneği değerlendirilebilir. Konuyu yargıya taşıyacak olursanız maddi destek vermeye hazırız."
Editör Notu
Hasan (07/09/2016 16:12)
Konu : sivil savunma ve itfaiye mezunu
Mesaj : 2015 mezunuyum.Hiç bir belediyeye giremedim.Hiç bir fabrika almıyor.Ve ayrıca itfaiyecilik dışı mesleklere de kabul görülmüyoruz.
Nerde adelet ? Hayatımızı karartmak için mi okuduk biz bu okulu ?
"Yakın bir zamanda belediye itfaiye yönetmeliği değişecektir. Yönetmelik değişikliğiyle birlikte personel sıkıntısı olan belediyelerin itfaiyeci alımı yapacağı öngörülmektedir."
Editör Notu
mustafa Çatal (28/12/2015 11:01)
Konu : itfaiye
Mesaj : Sayın dernek yöneticilerimiz ben İst. İtfaiyecinin bir personeli olarak on seneden beridir de sahada çalışan biriyim sıkıntılarını zı çok güzel dile getiriyosunuz sizlere teşekkürü bir borç biliyorum Allah razı olsun
"Teşekkür ederiz."
Editör Notu
Mustafa GÜNAN (04/07/2015 14:40)
Konu : sivil savunma ve itfaiye mezunu
Mesaj : Merhaba ben sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü mezunuyum ama iş bulamıyorum hep taşeron ve torpil dönüyor buna nasıl engel oluruz.
Teşekkür ederim şimdiden
turunç azra başkurt (25/04/2015 18:17)
Konu : teşekkür ve istek
Mesaj : Merhaba, siteniz çok güzel olmuş.Ben,Sakarya Üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum.itfaiyecilik mesleğiyle ilgili bitirme projesi yapıyorum. ödevimle ilgili bazı konuları bulmakta zorlanıyorum.netten oldukça fazla bilgi buldum.ama itfaiyecilerin özlük haklarıyla ilgili çok fazla bilgi bulamadım.sitenizde ki bilgileren yararlanmak istiyorum.Ayrıca elinizde özlük hakları ile fazla bilgi varsa bana göndere bilir misiniz.Bu arada neden bu konuyu seçtim?çünkü benim babamda itfaiyeci babama hitaben yapmak istedim .teşekkür ederim
" İlk önce İtfaiyecilik mesleğini yüksek lisans konusu olarak almandan dolayı teşekkür ederiz. telefon numarasını arayarak bizden detaylı bilgi alabilirsiniz kolay gelsin GSM: 05051212300"
Editör Notu
manisa (24/03/2015 20:51)
Konu : taşoren itfaiye eri
Mesaj : Mrb. Bu taşeron itfaiyecilerin durumu ne olacak .Aslı iş yapan yardımcı elemanız. Kadrolu olanda
Kişiler ile aynı işi yapıyoruz . Ve taseron itfaiyelere sendikaya girebilicekler mi.sendikal haklarımızı olsun almak istiyoruz.
adadda (21/03/2015 21:06)
Konu : sacma
Mesaj : ya bu nasıl ıstır anlamıyorum erzurum buyuk sehır beledıyesı taseron ıtfaıyecı calıstırıyor 1370 tlye taseron olarak temızlıkcı gorunuyor elamanlar bunların basına bırsey gelse ne olacak bunların aılelerı bende bu dernek hıc bır gorev yapamıyor sacma buluyorum turkıyedekı ıtfaıyecılık sıstemını
ersin kaynak (29/07/2014 14:59)
Konu : başarılı
Mesaj : Site genel anlamda başarılı avrupa ülkesi adayı olarak hala daha itfaiyecilik mesleginin statüsü olmamasının ve bunun birikerinin fark edip çalışma başlatması beni yemiden umutlandırdı elinize yüreginize saglık...!!!
Muharrem (13/07/2014 01:57)
Konu : İtfaiye eri
Mesaj : Selamünaleyküm kasim 2014 atamalarinda halkari derecik belediyesine itfaiye eri olarak atandim yaklaşik 5 aydır gorev yapıyorum 1930 tl maas aliyorum belediye yetkilileri aday memur oldugumuz ıcın sosyal denge tazminati ve mesai ucreti alamiyacagimizi soyluyorlar imkanlar kisitli oldugu için sosyal denge tazminati ve mesai ucreti ile ilgili olan kanun maddelerine erisemiyorum bu konuda yardımcı olursanız yada beni ararsaniz cok sevınırım 05076174071
"Konuyu yargıya taşıyın... Ya da sitemizin sol tarafında bulunan kurumlara şikayet başvurusunda bulunun.. Kimlik bilgilerinizin gizli kalmasını başvuru sırasında belirtin... "
Editör Notu
Hakan Eren (24/06/2014 10:34)
Konu : sonuç almak istiyoruz
Mesaj : bir çok dernekte zamanında başvuru yaptılar.Ancak sonuç alamadık.Artık bazı şeylerin gerçekleştiğini görmek istiyoruz.Sonuç almak istiyoruz.
"Hayır... Bir çok dernek başvuru yapmadı... Hatta sendikalar bile başvuru yapmadı.. Sadece TİBDER bu gibi çalışmalarda zaman zaman bulundu.. Şu an o da pasif durumda... Hakan Bey, inanın bize biz de sizin kadar çok istiyoruz.. Bu derneği 3-5 gönülllü İtfaiye Eri arkadaş kurduk.. Ve yine 3-5 kişi koşturuyoruz.. Sizler de sorunlarınızı sürekli dile getirin, kamu kuruluşlarına yazın.."
Editör Notu
fatih (24/06/2014 08:20)
Konu : magduruz
Mesaj : S.a ben ve benim gibi bir sürü itfaiye bölumunden mezunuz ama bakiyoruz ki bizden alim yapmiyorlar. Biz bosunami okuduk bakiyoruzki bir kac yer baya bir taseron almis. Sizden ricamiz bizimde hakkimizi aramaniz.
"Sizler için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz... Bize yazdıklarınızı BİMER'e, İçişleri Bakanlığına, Türkiye Belediyeler Birliğine, Kamu Denetçiliği Kurumunada yazınız.."
Editör Notu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret1605007
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.634316.7010
Euro17.593417.6639
Hava Durumu
Saat